SAMYOUNG NXA 63V220 M 10*16
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | NXA 63V220 M 10*16 |
| LCSC Part # | C350177 |
| Package | Through Hole,D10xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 63V TH |
| Description | 220uF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL16mm 7000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | SAMYOUNG | |
| Package | Through Hole,D10xL16mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
210
210
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2465 | $ 1.23 |
50+ | $ 0.1973 | $ 9.87 |
200+ | $ 0.168 | $ 33.60 |
500+ | $ 0.1417 | $ 70.85 |
3,000+ | $ 0.13 | $ 390.00 |
4,500+ | $ 0.1229 | $ 553.05 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$