Honor Elec HS1E337M0609PC
| Manufacturer |
Honor Elec
Asian Brands |
| MPN | HS1E337M0609PC |
| LCSC Part # | C2895785 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 330uF ±20% 25V TH |
| Description | 330uF ±20% 25V Through Hole,D6.3xL9mm 2000hrs |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Honor Elec | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
400
400
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1666 | $ 0.83 |
50+ | $ 0.1326 | $ 6.63 |
150+ | $ 0.118 | $ 17.70 |
1,000+ | $ 0.0873 | $ 87.30 |
2,000+ | $ 0.0792 | $ 158.40 |
5,000+ | $ 0.0743 | $ 371.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$