BOURNS SRR1280-331K
| Manufacturer | |
| MPN | SRR1280-331K |
| LCSC Part # | C2041412 |
| Packaging | SMD,12.5x12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 330uH 1.1A 600mΩ SMD,12.5x12.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD,12.5x12.5mm | |
| Current Rating | 1.1A | |
| Inductance | 330uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current - Saturation(Isat) | 1.4A | |
| DC Resistance(DCR) | 600mΩ | |
| Type | - | |
| Ratings | - |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 57
57 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.8481 | $ 1.85 |
| 10+ | $ 1.5973 | $ 15.97 |
| 30+ | $ 1.4401 | $ 43.20 |
| 100+ | $ 1.2781 | $ 127.81 |
| 400+ | $ 1.2051 | $ 482.04 |
| 800+ | $ 1.1734 | $ 938.72 |
Standard Packaging400/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



