BOURNS 3362W-1-504LF
Manufacturer
Mfr. Part #
3362W-1-504LF
LCSC Part #
C124595
Package
Through Hole-3P,7x6.6mm
Customer #
Key Attributes
POT 500kΩ 500mW Through Hole-3P,7x6.6mm
Description
500kΩ ±10% 500mW Through Hole-3P,7x6.6mm Potentiometers, Variable Resistors
Datasheet pdf icon BOURNS 3362W-1-504LF
Products Specifications
Show similar products (0) >
Type Description
Select All
Category Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers
Manufacturer BOURNS
Package Through Hole-3P,7x6.6mm