CHAMPION SMQP822K275C2-1B1015
| Manufacturer | CHAMPIONAsian Brands |
| MPN | SMQP822K275C2-1B1015 |
| LCSC Part # | C263632 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 8.2nF ±10% 275V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | CHAMPION | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm | |
| Capacitance | 8nF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃ | |
| Ratings | X2 | |
| safety certification | UL;VDE;ENEC;CQC;KC | |
| Voltage(AC) | 275V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 20
20 In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Stock Notification
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0523$ 0.0471 | $ 0.47 |
| 100+ | $ 0.0416$ 0.0375 | $ 3.75 |
| 500+ | $ 0.0351$ 0.0316 | $ 15.80 |
| 1,000+ | $ 0.0311$ 0.0280 | $ 28.00 |
| 5,000+ | $ 0.0279$ 0.0252 | $ 126.00 |
| 10,000+ | $ 0.0263$ 0.0237 | $ 237.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



