BOURNS 3224W-1-203E
| Manufacturer | |
| MPN | 3224W-1-203E |
| LCSC Part # | C55071 |
| Packaging | SMD-3P,4.8x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 20kΩ 250mW SMD-3P,4.8x3.5mm |
| Description | 20kΩ ±10% 250mW SMD-3P,4.8x3.5mm Potentiometers, Variable Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD-3P,4.8x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
19,609
19,609
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1772 | $ 1.18 |
10+ | $ 1.0333 | $ 10.33 |
30+ | $ 0.8974 | $ 26.92 |
250+ | $ 0.7956 | $ 198.90 |
500+ | $ 0.7535 | $ 376.75 |
1,000+ | $ 0.7325 | $ 732.50 |
Standard Packaging 250/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$