Lelon VZH101M2ATR-1313
| Manufacturer | LelonAsian Brands |
| MPN | VZH101M2ATR-1313 |
| LCSC Part # | C249841 |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 100V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| Capacitance | 100uF | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | - | |
| Operating Temperature | -45℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 13.5mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,014
4,014 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4705 | $ 0.47 |
| 10+ | $ 0.3754 | $ 3.75 |
| 30+ | $ 0.3352 | $ 10.06 |
| 200+ | $ 0.2707 | $ 54.14 |
| 400+ | $ 0.2482 | $ 99.28 |
| 1,000+ | $ 0.2353 | $ 235.30 |
Standard Packaging200/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



